Paweł Tkaczyk

Storytelling

Co to jest storytelling?

Tłumacząc bezpośrednio: storytelling to „opowiadanie historii”. Bo musisz wiedzieć, że istnieje różnica między „mówieniem” (czyli po prostu używaniem języka) a „opowiadaniem”. Storytelling ma własne techniki, metody i mistrzów.

Storytelling: jak zacząć?

Naukę storytellingu możesz zacząć od kilku artykułów:

Storytelling: jak się nauczyć?

Zacznij od grupy „Fabula Rasa” na Facebooku!

Paweł Tkaczyk „Narratologia”

Najnowsze artykuły o storytellingu

 • Jak być lepszym sprzedawcą? Użyj storytellingu, by opowiedzieć o wartości!
  Jak być lepszym sprzedawcą? Opowiedz o wartości produktu tak, by klient nie mógł się oprzeć. Jak? Użyj storytellingu!
 • Jak wykorzystać storytelling w HR?
  Jeśli chcesz wykorzystać storytelling w HR, nie idź w sztampę pokazując, jacy fajni ludzie u Ciebie pracują. Mam dla Ciebie kilka innych, inspirujących przykładów.
 • Dlaczego młodzi mężczyźni głosują na radykalną prawicę?
  Odpowiedź leży… w ogłoszeniach matrymonialnych W sondażu deklarowanego poparcia zrealizowanym przez Kantar skrajnie prawicowa Konfederacja ma poparcie na poziomie 8% (exit polls dają im 6%). Ich głównym elektoratem są mężczyźni w wieku 18-30 – w tej grupie głosowanie na Konfederację deklaruje niemal 30% ankietowanych. Drugim najpopularniejszym ugrupowaniem wśród młodych mężczyzn jest Prawo i Sprawiedliwość (nadal
 • Techniki storytellingu: kształty opowieści
  Kurt Vonnegut opracował siedem podstawowych „kształtów opowieści”. Jeśli ich użyjesz, Twoja widownia nie będzie się mogła oderwać od Twojej historii.
 • Techniki storytellingu: przemiana bohatera
  Dzisiejszy tekst pochodzi z książki „Narratologia”. Przemiana bohatera to jeden z najważniejszych elementów budowania dobrych opowieści. Podrzucam Ci zatem trochę inspiracji. Miłej lektury 😉
 • Trendy w storytellingu
  Jakie trendy w storytellingu przyniesie ten rok? Krótkie formaty wideo, storytelling z danymi, treść wygenerowana przez użytkowników w rękach speców od opowieści i kilka innych. Przeczytaj o nich.
Paweł Tkaczyk