SOCIAL MEDIA 

Co to jest Clubhouse?

Nowa sieć społecznościowa bywa nazywana „zabójcą Facebooka”.  Nie zgadzam się z tą diagnozą. Ale Clubhouse ma sporo do zaoferowania. Komu? Przyjrzyjmy się nowej sieci społecznościowej.

CLUBHOUSE

Reguła niedostępności

Na dziś (koniec lutego 2021) Clubhouse jest dostępny tylko na iPhone oraz tylko na zaproszenie.  Zaproszenie możesz dostać na numer telefonu przez iMessage od kogoś, kto ma już konto.  Każdy nowy członek Clubhouse ma na początku do dyspozycji dwa zaproszenia. Ich liczba rośnie wraz z aktywnością w aplikacji.

CLUBHOUSE

Inny sposób na zaproszenie

Drugim sposobem na dostanie się do Clubhouse jest założenie konta i dopisanie się do listy oczekujących. Znajomi, którzy mają Twój numer telefonu w swojej książce adresowej, dostaną powiadomienie, że jesteś na liście i mogą Cię wpuścić.  Wpuszczenie znajomego z listy oczekujących nie odejmuje zaproszeń z puli tego, kto Cię wpuścił.

CLUBHOUSE

Czym jest Clubhouse?

To sieć społecznościowa, w której rozmawiasz na żywo z innymi jej członkami.  Nie ma obrazków, nie ma tekstu (poza opisem w Twoim profilu), jest tylko głos. Myśl o Clubhouse jak o audycji radiowej, do której w każdej chwili możesz się przyłączyć.

CLUBHOUSE

Czym jest Clubhouse?

Po założeniu konta możesz dołączyć do pokoju (pokoje są tematyczne i masz do dyspozycji wyszukiwarkę), możesz też założyć swój własny pokój. Pokoje mogą być otwarte dla wszystkich, otwarte tylko dla ludzi, którzy Cię obserwują (świetny sposób na budowanie społeczności) albo dostępne tylko na zaproszenie.

CLUBHOUSE

Dowiedz się więcej o Clubhouse

Brzmi ciekawie? Przeczytaj artykuł o Clubhouse na blogu.