fbpx
Paweł Tkaczykbudowanie marki, grywalizacja, storytelling
Paweł Tkaczyk

Chcesz wiedzieć więcej o budowaniu silnej marki? Jesteś we właściwym miejscu.

Paweł Tkaczyk

Nazywam się Paweł Tkaczyk. Od 20 lat pomagam moim klientom budować silne marki. Wśród nich są zarówno duże firmy (jak SONY, HBO czy Orange), startupy (pracowałem z Brand24 czy LiveChat) oraz mnóstwo mniejszych firm. Bardzo mocno wierzę, że dobra marka to świetnie opowiedziana historia.  

Na rynku jest mnóstwo ludzi, którzy mają świetne produkty, doskonałe usługi i sami są niesamowitymi markami osobistymi. Jednak nie przebijają się na rynku tak, jak na to zasługują, bo nie potrafią o tym opowiedzieć. Czujesz, że to o Tobie? Napisz do mnie.

Jestem autorem trzech bestsellerowych książek – Zakamarki marki to książka o podstawach budowania marki, Grywalizacja opisuje, jak zastosować reguły znane z gier do budowania zaangażowania wśród Twoich odbiorców. Narratologia to przewodnik po świecie storytellingu.


Blog

Prowadzony od 2003 roku najstarszy i jeden z największych blogów o marketingu w Polsce. Do Twojej dyspozycji jest kilkaset artykułów.

Kategorie

 • Pięć filarów perswazji
  Perswazja, czyli sztuka przekonywania, to sztuka dobrania odpowiednich argumentów, bardzo często używając znanych wzorców. Tu znajdziesz pięć takich wzorców – dzięki nim nauczysz się lepiej przekonywać.
 • Auto czy koza? Psychologia fake newsów
  Nie lubisz fake newsów, prawda? Zdradzę Ci sekret: ludzie, którzy je rozprzestrzeniają też twierdzą, że nie lubią fake newsów. Jak zatem odróżnić jedne od drugich? Jak się przed nimi bronić?
 • Obniżać, czy nie obniżać? Jak cena wpływa na wizerunek marki?
  Jak myślisz, jak obniżanie ceny wpływa na postrzeganie Twojej marki? Jeśli zastanawiasz się, czy obniżać ceny, to będzie dobry przewodnik po decyzjach konsumentów.
 • Jak napisać idealny opis produktu?
  Jak napisać idealny opis produktu na stronę internetową? Co powinno się w takim opisie produktu znaleźć? Jak podejść do tego procesu? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania. A przy okazji – poznasz produkt, który dostałem do testów.
 • Jak mierzyć skuteczność reklamy?
  Jak mierzyć skuteczność reklamy? Zarówno tej offline, jak i online? Jeśli kiedykolwiek Cię to zastanawiało, ten artykuł podpowie kilka sprawdzonych strategii.
 • Co to jest design system i dlaczego go potrzebujesz?
  Co to jest design system? Mówiąc najprościej: to słownik języka wizualnego Twojej marki. Zapewnia jej spójność i oszczędza Twój czas.

Paweł Tkaczyk