fbpx
Paweł Tkaczyk

Chcesz wiedzieć więcej o budowaniu silnej marki? Jesteś we właściwym miejscu.

Paweł Tkaczyk

Nazywam się Paweł Tkaczyk. Od 20 lat pomagam moim klientom budować silne marki. Wśród nich są zarówno duże firmy (jak SONY, HBO czy Orange), startupy (pracowałem z Brand24 czy LiveChat) oraz mnóstwo mniejszych firm. Bardzo mocno wierzę, że dobra marka to świetnie opowiedziana historia.  

Na rynku jest mnóstwo ludzi, którzy mają świetne produkty, doskonałe usługi i sami są niesamowitymi markami osobistymi. Jednak nie przebijają się na rynku tak, jak na to zasługują, bo nie potrafią o tym opowiedzieć. Czujesz, że to o Tobie? Napisz do mnie.

Jestem autorem trzech bestsellerowych książek – Zakamarki marki to książka o podstawach budowania marki, Grywalizacja opisuje, jak zastosować reguły znane z gier do budowania zaangażowania wśród Twoich odbiorców. Narratologia to przewodnik po świecie storytellingu.


Blog

Prowadzony od 2003 roku najstarszy i jeden z największych blogów o marketingu w Polsce. Do Twojej dyspozycji jest kilkaset artykułów.

Kategorie

 • Co to jest marka? Jak stworzyć markę?
  Co to jest marka? Jak stworzyć markę? W tym artykule wracamy do podstaw. Pokażę Ci, na co zwrócić uwagę na samym początku.
 • Co to jest Mastodon Social?
  Mastodon Social jest zdecentralizowaną siecią społecznościową o otwartym kodzie, która w swoim założeniu ma niwelować wady Facebooków i Twitterów tego świata. Przyjrzyjmy się, czy tak jest rzeczywiście i czy warto się nią zainteresować.
 • System CRM – porady dla początkujących
  Chcesz wdrożyć CRM w firmie i nie wiesz, jak zacząć? A może zastanawiasz się, czy CRM jest rozwiązaniem odpowiednim dla Twojej firmy? Ten artykuł pomoże Ci zacząć.
 • Jak być lepszym sprzedawcą? Użyj storytellingu, by opowiedzieć o wartości!
  Jak być lepszym sprzedawcą? Opowiedz o wartości produktu tak, by klient nie mógł się oprzeć. Jak? Użyj storytellingu!
 • Pięć filarów perswazji
  Perswazja, czyli sztuka przekonywania, to sztuka dobrania odpowiednich argumentów, bardzo często używając znanych wzorców. Tu znajdziesz pięć takich wzorców – dzięki nim nauczysz się lepiej przekonywać.
 • Auto czy koza? Psychologia fake newsów
  Nie lubisz fake newsów, prawda? Zdradzę Ci sekret: ludzie, którzy je rozprzestrzeniają też twierdzą, że nie lubią fake newsów. Jak zatem odróżnić jedne od drugich? Jak się przed nimi bronić?

Paweł Tkaczyk