fbpx
Paweł Tkaczykbudowanie marki, grywalizacja, storytelling

Doradztwo marketingowe

Twoja pasta do zębów zawiera fluor. Jednak jego wkładanie do tubki powoduje straty – proszek z fluorem ulatnia się do atmosfery. W 2009 roku firma Colgate-Palmolive próbowała usprawnić ten proces, by zminimalizować straty. Bez skutku.

Wobec braku postępów Colgate-Palmolive postanowił poszukać pomocy na zewnątrz. Zatrudnili firmę Innocentive, której specjalnością był crowdsourcing, czyli wykorzystanie mądrości tłumu. Innocentive ogłaszała projekt badawczy, nagrodę za rozwiązanie problemu i wysyłała zawiadomienie do swoich wolontariuszy.

Problem Colgate-Palmolive został rozwiązany… w jeden dzień.

Rozwiązał go Edward Melcarek, Kanadyjczyk polskiego pochodzenia. W jednym z wywiadów powiedział, że znał rozwiązanie, zanim skończył czytać opis problemu. Dlaczego? Bo jego doświadczenie pochodziło z innej dziedziny – był inżynierem elektrykiem, podczas gdy ludzie w dziale rozwoju Colgate-Palmolive byli chemikami.

Na tym właśnie polega doradztwo marketingowe. Pomyśl o obszarach w Twojej firmie, które może nie spędzają Ci snu z powiek, ale wiesz na pewno, że mogłyby być lepsze:

 • Komunikacja marketingowa – czy Twój komunikat dociera do tych, do których powinien i jest dobrze odbierany i zrozumiany?
 • Reklama i social media – czy da się osiągnąć lepsze wyniki bądź dotrzeć do tych samych ludzi taniej lub mniejszym wysiłkiem?
 • Zdobywanie nowych klientów – czy istnieją narzędzia, które mogą Ci to ułatwić? Zautomatyzować pewne procesy?
 • Sprzedaż i e-commerce – czy wyciskasz maksimum z lejka sprzedażowego? A może są obszary, gdzie można zrobić więcej?

Pomyśl, ile jest warte dla Ciebie zdobycie dziesięciu, pięćdziesięciu nowych klientów? Albo podwojenie sprzedaży od tych istniejących? A teraz pomyśl, że w czasie konsultacji usłyszysz: „Znam rozwiązanie Twojego problemu. Znałem je zanim skończyłem słuchać Twojego opisu.”

W czasie rezerwacji poproszę Cię o krótkie zdefiniowanie zagadnień, o których chcesz porozmawiać. Być może zadzwonię lub napiszę wcześniej, by dopytać o szczegóły – przygotuję się, żebyśmy jak najbardziej produktywnie spędzili tę godzinę.

Dostaniesz ode mnie gotowe rozwiązania (jestem pewien, że istnieją), sprawdzone frameworki (czyli szkielety używane do wykonywania poszczególnych zadań w marketingu) a czasem… zadanie domowe. Bo w końcu nie rozmawiamy teoretycznie, tylko posuwamy do przodu Twój marketing.

Umów się powyżej. Po wybraniu terminu, wpisaniu swoich danych i kliknięciu Potwierdź wylądujesz na stronie, na której poproszę Cię o kilka dodatkowych danych do faktury. Możesz zapłacić kartą kredytową lub szybkim przelewem bankowym. A jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do mnie.

Godzina konsultacji kosztuje 1.000 PLN netto (plus 23% VAT).

Dla kogo jest doradztwo marketingowe?

Jesteś właścicielem firmy lub zarządzasz marketingiem. Masz problem, z którym się boksujesz. Czujesz, że istnieje lepszy, bardziej efektywny sposób podejścia do niego. Podpowiem Ci istniejące, sprawdzone rozwiązania i narzędzia, pokażę struktury i schematy używane do rozwiązywania tego typu wyzwań.

Jak to wygląda technicznie?

Spotykamy się na komunikatorze Zoom. Link do spotkania dostaniesz w mailu po dokonaniu i opłaceniu rezerwacji. Jeśli bardzo chcesz skonsultować się za pomocą innego narzędzia (lub telefonicznie), nie ma z tym problemu. Po prostu daj mi znać po dokonaniu rezerwacji.

Przykładowe pytania, które moi Klienci przynosili na konsultacje:

 • Jak nazwać nowy produkt lub usługę?
 • Jak zwiększyć sprzedaż wśród konkretnej grupy klientów?
 • Co zmienić w ofercie, by była skuteczniejsza?
 • Jak zorganizować marketing w mediach społecznościowych?
 • Jak wycisnąć maksymalną sprzedaż z newsletterów i e-mail marketingu?
 • Co powinno się znaleźć na stronie internetowej w sekcji „O firmie”?
 • Jak tworzyć najbardziej efektywne opisy produktu?

Co mówią moi Klienci?

Praca z Pawłem Tkaczykiem to prawdziwa przyjemność. Dzięki bogatemu doświadczeniu jakie posiada, konsultacje z nim są konkretne i rzeczowe. W trakcie zaledwie dwóch spotkań (on-line), przenieśliśmy jeden z naszych projektów na zupełnie nowe tory. Ogólnie pełen profesjonalizm. Na pewno będziemy wracali z kolejnymi tematami.
Artur Kubiak
Artur Kubiak
Prezes Zarządu, Brandoo Sp. z o.o.
Paweł bardzo konkretnie i dobitnie stawia sprawę. Nazywa rzeczy po imieniu, jest bardzo merytoryczny. Przekazując informację podaje jakie to ma skutki negatywne i pozytywne. Przygotowuje się do spotkania, analizuje wcześnie działania i zadaje pytania, aby czas porady był maksymalnie wykorzystany. Prawdziwy a dla mnie to najważniejsza cecha 🙂 Bardzo polecam.
Artur Kubiak
Anna Węgrzyn
Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobowości

Masz pytania?

Wierzę, że wszystko zaczyna się od rozmowy. Jeżeli masz wątpliwości, czy mogę Ci pomóc, po prostu napisz do mnie.

Paweł Tkaczyk