Doradztwo marketingowe

Twoja pasta do zębów zawiera fluor. Jednak jego wkładanie do tubki powoduje straty – proszek z fluorem ulatnia się do atmosfery. W 2009 roku firma Colgate-Palmolive próbowała usprawnić ten proces, by zminimalizować straty. Bez skutku.

Wobec braku postępów Colgate-Palmolive postanowił poszukać pomocy na zewnątrz. Zatrudnili firmę Innocentive, której specjalnością był crowdsourcing, czyli wykorzystanie mądrości tłumu. Innocentive ogłaszała projekt badawczy, nagrodę za rozwiązanie problemu i wysyłała zawiadomienie do swoich wolontariuszy.

Problem Colgate-Palmolive został rozwiązany… w jeden dzień.

Rozwiązał go Edward Melcarek, Kanadyjczyk polskiego pochodzenia. W jednym z wywiadów powiedział, że znał rozwiązanie, zanim skończył czytać opis problemu. Dlaczego? Bo jego doświadczenie pochodziło z innej dziedziny – był inżynierem elektrykiem, podczas gdy ludzie w dziale rozwoju Colgate-Palmolive byli chemikami.

Na tym właśnie polega doradztwo marketingowe. Pomyśl o obszarach w Twojej firmie, które może nie spędzają Ci snu z powiek, ale wiesz na pewno, że mogłyby być lepsze:

 • Komunikacja marketingowa – czy Twój komunikat dociera do tych, do których powinien i jest dobrze odbierany i zrozumiany?
 • Reklama i social media – czy da się osiągnąć lepsze wyniki bądź dotrzeć do tych samych ludzi taniej lub mniejszym wysiłkiem?
 • Zdobywanie nowych klientów – czy istnieją narzędzia, które mogą Ci to ułatwić? Zautomatyzować pewne procesy?
 • Sprzedaż i e-commerce – czy wyciskasz maksimum z lejka sprzedażowego? A może są obszary, gdzie można zrobić więcej?

Pomyśl, ile jest warte dla Ciebie zdobycie dziesięciu, pięćdziesięciu nowych klientów? Albo podwojenie sprzedaży od tych istniejących? A teraz pomyśl, że w czasie konsultacji usłyszysz: „Znam rozwiązanie Twojego problemu. Znałem je zanim skończyłem słuchać Twojego opisu.”

Pojedyncza konsultacja czy pakiet?

Na początku rezerwacji możesz wybrać czy kupujesz pojedynczą konsultację, czy pakiet 10 godzin (na pakiecie oszczędzasz 10%).

 • Po wybraniu pojedynczej konsultacji poproszę Cię o wybór terminu i opłacenie jej poniżej.
 • Jeśli wybierzesz pakiet, poproszę Cię o wybranie terminu i opłacenie pierwszej godziny. Pozostałe terminy możesz wybrać teraz lub wracać do panelu kiedy Ci wygodnie (system wyśle Ci dane do logowania).
 • Możesz zapłacić za cały pakiet od razu lub wyślę Ci fakturę zaliczkową na opłacenie pozostałych godzin po pierwszej konsultacji.

W czasie rezerwacji poproszę Cię o krótkie zdefiniowanie zagadnień, o których chcesz porozmawiać. Być może zadzwonię lub napiszę wcześniej, by dopytać o szczegóły – przygotuję się, żebyśmy jak najbardziej produktywnie spędzili tę godzinę.

Dostaniesz ode mnie gotowe rozwiązania (jestem pewien, że istnieją), sprawdzone frameworki (czyli szkielety używane do wykonywania poszczególnych zadań w marketingu) a czasem… zadanie domowe. Bo w końcu nie rozmawiamy teoretycznie, tylko posuwamy do przodu Twój marketing.

Umów się powyżej. Po wybraniu terminu, wpisaniu swoich danych i kliknięciu Potwierdź wylądujesz na stronie, na której poproszę Cię o kilka dodatkowych danych do faktury. Możesz zapłacić kartą kredytową lub szybkim przelewem bankowym. A jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do mnie.

Godzina konsultacji kosztuje 1.000 PLN netto (plus 23% VAT).

Dla kogo jest doradztwo marketingowe?

Jesteś właścicielem firmy lub zarządzasz marketingiem. Masz problem, z którym się boksujesz. Czujesz, że istnieje lepszy, bardziej efektywny sposób podejścia do niego. Podpowiem Ci istniejące, sprawdzone rozwiązania i narzędzia, pokażę struktury i schematy używane do rozwiązywania tego typu wyzwań.

Jak to wygląda technicznie?

Spotykamy się na komunikatorze Zoom. Link do spotkania dostaniesz w mailu po dokonaniu i opłaceniu rezerwacji. Jeśli bardzo chcesz skonsultować się za pomocą innego narzędzia (lub telefonicznie), nie ma z tym problemu. Po prostu daj mi znać po dokonaniu rezerwacji.

Przykładowe pytania, które moi Klienci przynosili na konsultacje:

 • Jak nazwać nowy produkt lub usługę?
 • Jak zwiększyć sprzedaż wśród konkretnej grupy klientów?
 • Co zmienić w ofercie, by była skuteczniejsza?
 • Jak zorganizować marketing w mediach społecznościowych?
 • Jak wycisnąć maksymalną sprzedaż z newsletterów i e-mail marketingu?
 • Co powinno się znaleźć na stronie internetowej w sekcji „O firmie”?
 • Jak tworzyć najbardziej efektywne opisy produktu?

Co mówią moi Klienci?

Praca z Pawłem Tkaczykiem to prawdziwa przyjemność. Dzięki bogatemu doświadczeniu jakie posiada, konsultacje z nim są konkretne i rzeczowe. W trakcie zaledwie dwóch spotkań (on-line), przenieśliśmy jeden z naszych projektów na zupełnie nowe tory. Ogólnie pełen profesjonalizm. Na pewno będziemy wracali z kolejnymi tematami.
Artur Kubiak
Artur Kubiak
Prezes Zarządu, Brandoo Sp. z o.o.
Paweł bardzo konkretnie i dobitnie stawia sprawę. Nazywa rzeczy po imieniu, jest bardzo merytoryczny. Przekazując informację podaje jakie to ma skutki negatywne i pozytywne. Przygotowuje się do spotkania, analizuje wcześnie działania i zadaje pytania, aby czas porady był maksymalnie wykorzystany. Prawdziwy a dla mnie to najważniejsza cecha 🙂 Bardzo polecam.
Artur Kubiak
Anna Węgrzyn
Centrum Psychoterapii i Rozwoju Osobowości

Masz pytania?

Wierzę, że wszystko zaczyna się od rozmowy. Jeżeli masz wątpliwości, czy mogę Ci pomóc, po prostu napisz do mnie.

Paweł Tkaczyk